Soru / CevapBranda nedir, su ve ışık geçirmez kumaştan üretilmiş olan su ve güneş ışıklarından mevsimine göre koruyan ve bahçe, havuz, cafe gibi mekanlarda genellikle kullanılan malzemelerin genel adıdır.

Branda, su ve ışık geçirmez kumaştan üretilmiş olan su ve güneş ışıklarından mevsimine göre koruyan ve bahçe, havuz, cafe gibi mekanlarda genellikle kullanılan malzemelerin genel adıdır.

Brandalar genelde çay bahçeleri, bahçeler, restaurantlar, oteller, kumsallar gibi yagmur ve günesten korunma gerektiren mekanlarda basta olmak üzere tekne ve araçlardada kullanilmaktadir. Başta da belirtildigi gibi günes isiklarinin ve yagmurun etkilerinden korunmak gereken her ortamda kullanilirlar.

Brandalar genelde çay bahçeleri, bahçeler, kumsallar gibi yağmur ve güneşten korunma gerektiren mekanlarda başta olmak üzere tekne ve araçlardada kullanılmaktadır. Baştada belirtildiği gibi güneş ışıklarının ve yağmurun etkilerinden korunmak gereken her ortamda kullanılırlar.

Kullanış açısına göre çeşitlendirmeleriyle bulunarak branda günümüz ürünlerine kıyaslandığında sağlam yapısı atkı ve çözgüler bir hayli dayanıklıdır branda yapılara baktığımızda uzun yıllar kullanılan yapılardır branda bir çok yapının baş mimarıdır bu kısımlardan kısaca sıralayacak olursak şu şekilde sıralamak mümkündür

Depo Brandaları

Afet Çadır Brandaları

Mülteci Çadır Brandaları

Spor Salonu Brandaları

Oto Park Çadır Brandası

Cafe Branda ve Çadırları

Gölgelendirme Brandaları

Şantiye Çadır Branda

Yatakhane Çadır Branda

Yemekhane Brandası

Tenteler

Ceset Torbaları

Belki bir çok sektörde kullanıma uygun akla gelinmedik alanlarda işlem yapılması uygun olan bir malzeme dir belli başlı branda özellikleri vardır günümüzde sıkça kullanılan 650 gram branda türleri en çok kullanım ve revaçta olan ürünler sıralamasında bulunmaktadır bu tür brandalar itfaiyeler, arama kurtarma timleri gibi bir çok sivil ve resmi kurumların kullandığı ürünlerdir biz DENİZLİ BRANDA TENTE VE PERGOLE Sistemleri olarak firmamızın en iyi şekilde müşterilerimize lanse edmenin haklı gururunu yaşamakla birlikte müşterilerimize en iyi fiyat ve uzun yıllar kullanacağı şık bir görüntü suna bilmekteyiz mevcut olan referanslarımız gelecek olan referanslarımıza örnek olarak kalıcı yerini korumaktadır branda sektöründe kalıcı izler bıraktığımız gibi dünya çapında geliştirdiğimiz projeler mevcut ve devam etmektedir.

Branda ile yapılan bir çok ürün vardır. Bunların başında tente, körüklü tente, mafsallı tente, sabit tente, asma germe branda ve asma germe membran sistemleri, kamelya brandası, kış bahçesi brandası, plaj şemsiyeleri, bahçe şemsiyeleri, raylı tente ve minder gelmektedir.

# Mafsallı tente # Raylı tente # Sabit tente # Körüklü tente # Kamelya branda # Kış bahçesi brandası # Plaj şemsiyesi # Bahçe şemsiyesi # Minder çeşitleri # Branda kumaşı # Asma germe branda

Branda ile Tente arasındaki fark, branda tenteyi oluşturan kalın kumaştır. Branda su geçirmez ve her türlü hava şartlarına karı dayanıklı bir kumaş cinsidir. Tente ise branda ile hazırlanan iskeletin birleşiminden oluşan butüne TENTE denir. Her iki ifade şeklinin sonucunda çıkan Tente veya Branda, bizi yaz aylarında güneşten korunmamıza, kış aylarında ise soğuktan koruyarak açık hava zevkini yaşamamıza sebep olan pratik çatıdır.

Katlanır kollu tente: İstenilen ölçülerde yapılabilen; balkon, teras ve bahçeler için uygun olan tentelerdir.

Eğim ayarlı tente: Eğimini ayarlamayı sağlayan bir mekanizmaya sahip olan tentelerdir. Çevirme koluyla tenteye güneşe göre istenilen eğim verilir.

Körüklü tente: Körüğü sayesinde yandan gelen güneşi de engelleyip istenildiği gibi ayarlanabilen tentelerdir.

Spotlu tente: Tente sistemine spot yerleştirilen çeşittir. Bahçede aydınlanmayı da sağlar.

Tek taraflı tente: İki profilin üzerine monte edilip tek taraflı açılan tentelerdir.

Çift taraflı tente: Ayak sistemi üzerine yapılan, iki tarafa da açılabilen tente çeşididir. Tekerlekli ayak sistemiyle taşınabilen modelleri de vardır.

Sabit tente: Seçilen mekânın üzerini kaplayacak şekilde sabitlenen ve açılıp kapanma özelliği olmayan tentelerdir. Kafe gibi açık mekânlarda tercih edilir.

Manuel tente: Elle açılabilen tentelerdir.

Motorlu tente: Elektirik ile çalışıp uzaktan kumanda ile idare edilebilen tentelerdir.

Raylı pergola tente: Raylı Pergola Tente sistemi kısa bir süre önce kanunen yasak getirilen sigara yasağı için tasarlanarak kafe, otel, restoran tarzı iş yerleri için gözde bir ürün olmuştur. Ürünün %80'i alüminyum olup geri kalanı çelik konsülüksiyon elektrostatik boya ile boyanarak uzun süreli kullanımı sağlanmaktadır. Ayrıca uzaktan kumanda sistemi ile ileri-geri hareket imkânı sunularak kullanımı kolaylaştırılmaktadır.

Makasları pistonlu olan tenteler daha uzun ömürlü ve daha sessizdirler. Sensörlü tentelerde tentenin yağmur, güneş ve rüzgâr gibi unsurlardan zarar görmesini önleyen bir mekanizma vardır ve bu sistem sayesinde altındaki mobilyaları da korur. Güneşi tam karşıdan gören mekânlarda tentenin ön kısmından çıkan güneşlikler kullanılır. Tentenin kumaşı su geçirmeyen ve solmayan türdendir ve kullanılan malzeme paslanmaz çeliktir.

Tente aslında genel bir deyiş olup hemen her türlü güneş ve yağmur koruması sağlayan ürün için bu isim kullanılmaktadır. Kara ve deniz araçları, kişisel ve ticari mekanlar başta olmak üzere hemen her yerde tente mamülü ürün uygulanabilir. Mafsalları yardımı ile katlanabilen böylece koruma sağlanacak alan ayarlanabilen mafsallı tente, körük şeklinde açılıp kapanması sebebi ile körüklü tente adıı verilen tente çeşidi ve rayları üzerinde istenilen ayarda hareket sağlanabilen raylı tente sadece belli bir noktaya hizmet veren sabit tente en çok kullandığımız tente çeşididir.

Pergola Tente Modellerimiz Alman üretimi, alev yürütmez ve %100 su geçirmez mimari blackout membran kumaş, maksimum stabilite ve sıcaklık, nem ve kir direnci sağlıyor. Üretim teknolojisi ile eşit esneme özelliğine sahip ve torbalanma yapmıyor.

Gelişmiş su olukları sayesinde su hızlı bir şekilde transfer ediliyor. Rüzgara ve doğal afetlere dayanıklılığı yüksek malzeme kullanılarak imal ettiğimiz pergola motorlu sistem tenteler kullanım kolaylıkları ile de dikkat çekiyor uzaktan kumanda sayesinde istediğiniz kadar açıp kapanabilen sistem spot ışık sistemi ile de ortama ayrı bir hava katıyor.

Çadırlar, erime ısıları çok düşük olan ve doğal olarak çok kolay yanabilen naylon bazlı kumaşlardan yapılırlar. Çıplak alevler, mutlaka çadırın herhangi bir yüzeyinden uzak tutulmalı, hatta tercihen çadır içerisinde yanıcı hiçbir şey kullanılmamalıdır. Kimi zaman, zorunlu olarak çadır içerisinde ocak kullanılır ancak kesinlikle tehlikelidir. Çadırda ocak kullanımının başka bir dezavantajı vardır ki, o da sürekli olarak ocak tarafından üretilen karbon monoksittir. Bu gaz renksiz, kokusuz, tatsızdır ve fark edilmesi zordur. En doğrusu, gerçekten zorunlu olmadıkça ve iyi bir havalandırma sağlamadıkça, yanıcı maddelerin çadır dışında kullanılmasıdır.

Kamptan ayrılacağın zaman çadırını dikkatle sök. Çadırını sökmek için kurarken izlediğin basamakları bu sefer tersten başlayarak uygula. Çadırını söktükten sonra üzerindeki tozu toprağı kuru otları temizle. Çadırını katla ve yuvarlayarak rulo yap. Çadırını kullanmadığın zaman kuru bir yerde sakla. Kamptan ayrılırken çadırını nemli olarak topladınsa yerine kaldırmadan önce aç kurut ve yeniden aynı şekilde topla. Çadırını toplarken kapı örtüsünü dikkatlice çadırın dışına çıkarıp düzgün bir şekilde yaymayı unutma. Çadırının içinde botlarınla yürüme. İçinde mum gibi zarar verecek şeyler yakmamak önerilir.

1- Çadırı kuracağınız yerin düzgün, hafif eğimli olmasına dikkat edin. Tabanda yatarken sırtına batacak herhangi bir şeyin olmadığından emin olun. Tabanın geleceğe yere çadır kirletmesin ve nemi alsın diye gazete kağıdı veya branda kumaş serilmesi uygundur.

2- İki/Dört kişilik bir çadırı kurmadan önce kapı bölümünü kapatın. Kapısı meydanı gösterecek şekilde ayarlayın. Dört ucunu doğru açıdan çakacağın kazıklarla tutturun.

3- Çadır tipine göre direkleri yerleştirin veya yuvalarından geçirin. Direk gergi ipleri için kazıkları çakın. Çadırın direklerini dik, ipleri kazıklara geçirin. Gergi bağını kullanarak bağlayın. Güneşlik (yağmurluk) varsa takın.

4- Kenar gergileri için kazıkları çakın, gergi iplerini kazıklara geçirin. Bütün iplerin gergin olup olmadığını, çadır kenarlarının düz olmadığını kontrol edin.

5- Çadırın etrafına yağmur olukları açarak yağabilecek yağmurun çadırın tabanına gelmesini engelleyin.

6- Çadır torbasını ve diğer malzemeleri çadırın içine koyun, çadırı toplama sırasında aramayın.

Gölgelik sistemleri arasından istenilen farklı modeller seçilerek farklı boyutlarda hazırlanarak rahatlıkla bu şekilde kullanılmaktadır. Gölge oluşturulmak istenen yapılarda istenilen uzunlukta hazırlanarak hem şık hem de kullanışlı olan bu ürünler konumlandırılarak kolay kullanım alanları oluşturulabilir. Güneşe karşı koruyucu olarak tercih edilen bu sistem sayesinde güneşin etkileri daha az hissedilecektir. Bu şekilde güneşlenmek isteyenler güzle havanın keyfini yanmadan da gölgelik sistemleri altında yaşayabilirler. Açık ya da koyu renk seçimleri ile farklı desenlerde seçimler yapılarak daha şık alanlar oluşturmak mümkün olur. Dükkan önlerinde de gölgelikler yapılarak sıcak havalarda içeriye güneşin girişi önlenmiş olunur.

Kamelya Çardak Sistemi; Demonte olarak üretildiğinden kışın tentenizi çıkarıp muhafaza edebilirsiniz. Kumaş tamamen tek parça yapılabilir. Ayrıca kış bahçesi ürünümüz gibi kenarlara şeffaf mika yaptırarak kış aylarında kullanabilirsiniz.

Restoranlar ve özellikle plaj gibi alanlarda sıklıkla kullanıldığı görünen gölgelikler, ekonomik maliyetleri ve hızlı kurulum sağlamaları ile popüler hale gelmekte ve mekan sahipleri tarafında sıkılıkla tercih sebebi olmaya devam etmektedir. Su geçirmeyen malzemeler ile de üretilen bu kapalı sistemler, yağmur yağdığında dahi kullanılmaları ile göze çarpmaktadır. İstenilen ve ihtiyaç duyulan malzemeler ile üretilen bu sistemler, kullanılacak mekan ve şehrin hava şartlarına göre de alternatif seçenekler kazanarak sunulmaktadır.Her şekilde üretilmesi muhtemel güneşlikler, güneşten koruyucu ürünler listesinde başı çekmektedir.

Mafsallı tente sistemlerinde kullanılan şık seçimler sayesinde istenilen yapılar daha şık bir şekilde kapalı hale getirilerek de kullanılır. Açık olan küçük ya da büyük alanlar ölçüleri alınarak gerekli olan tente sistemi ile rahatça kapatılarak daha fazla kapalı kullanma alanı oluşturulur. Pek çok farklı alanda kapama işlemi tente ile yapılarak istenildiğinde el ile ya da otomatik olarak kapatılarak da kullanılır. Tente sistemleri yarı olarak açılabilir ya da tamamen açılıp kapatılarak da kullanılır. Bu şekilde istenildiğinde yarı açık şekilde hava alınması için açık bırakılarak da kullanışlı olduğu görülür.
Alan kapama yapmak isteyenler için oldukça şık seçenekler bulunur. Desen ve renk seçimleri ile yapılan daha farklı ve hoş bir görünüme kavuşturulur. Bu sayede şık ortamlar oluşturularak hem kullanışı hem de görünümü oldukça etkili olabilir. Mafsallı tente sistemi ile yağmur gibi doğa olaylarında açık alanlar kapatılarak daha temiz ve korunaklı bir hale getirilir. Daha çok kullanım alanı oluşturmak isteyenler bu şekilde var olan açık alanları kapattırarak da kullanılır.

Mafsallı tente sistemlerini kullanacak olanlar bunun için istedikleri alanlara uyumlu olabilecek seçenekleri tercih etmeleri daha hoş sonuçlar almaları açısından önemlidir. Açık alanlarda daha fazla kullanım alanı imkanı sağladığından dolayı daha fazla tercih edilerek kurulumu yapılır. Farklı alanlara uyum sağlayacak renk ve desen seçenekleri bulunur. Bu sayede herkesin zevkine göre tercihler yapılarak rahatlıkla kurulumu sonrasında kullanılır.
 
İstenilen uzunlukta hazırlanarak açık alanlar istenildiği şekilde kapatılır. Kullanılan malzemelerin kalitesi sayesinde dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı olan tente sistemi daha uzun zaman aynı şekilde kullanılmaya devam edilir. Oluşabilecek sorunlarda bakımının yaptırılması gerekir. Sistemin doğru şekilde hazırlanması ve konumlandırılması sayesinde istenen yapılarda bu sistem sayesinde hem şık hem de kullanışlı sistemler oluşturulur. 

Şantiye çadırı inşaatlarda, arazilerde barınma ve depo amaçlı sahalarda kullanılır. Barınanları kış ve yaz gibi doğa olaylarından o günkü şartlara göre dış etkenlerden koruma amaçlı olarak tasarlanmaktadır.

Körüklü tente sistemleri istenilen farklı alanlara kurularak kullanılır. Mimari yapılara şık bir şekilde kapalı alan oluşturmak isteyenler bunun için tente sistemleri arasından açılır kapanır sistemleri tercih ederek istediklerinde açarak da kullanılır. Kış bahçesi yapmak isteyenler üst kısımları kapatmak için tente sistemlerini kullanarak bu şekilde kapalı alan oluşturarak bu alanlarda istenilen şekilde kullanım yapılır.

Cafe, ev gibi yapıların istenilen alanları bu şekilde tente sistemleri ile kapatılarak daha fazla kullanım alanı oluşturulur. Kış için kapalı alanlar oluşturmak isteyenler tente sistemi ile istediklerinde alanları kapalı olarak da kullanılır. Kullanılacak malzeme dış etkenlere karşı dayanıklı olacağından dolayı dış alanlarda daha uzun süre kurulan tente sistemleri rahatlıkla kullanılır.

Şantiye çadırları istenilen metraj ve ölçülerde arazinin yapısına ve müşterinin kullanma ihtiyacına  göre farklılık göstermektedir. Ölçüleri en de 4m -10m arasındadır. Boyda ise 2m aralıklarla istenilen uzunluklarda imal edilmektedir.

Bir çadırın kullanım süresi, kaç kez kurulup söküldüğüne bağlıdır. Genel olarak bir çadırın standar kullanım süresi yüz kurum ve sökümdür. Kuşkusuz ki kötü kullanım ve kötü bakım bu süreyi kısaltacaktır. Yüz kurulumluk süre, uygun kullanım ve bakım koşullarında geçerlidir.

Kamp etkinliklerinde, doğal olarak çadırlar hızlıca sökülüp paketlenirler. Kamp dönüşünde mutlaka açılıp temizlenmeli, kesinlikle güneş görmeyen havadar bir yerde havalandırılmalı, sonra da düzgün bir şekilde yeniden paketlenmelidir. Paketlenmiş halde, güneş görmeyen ve rutubetsiz bir ortamda saklanmalıdır.

Çadır iskeleti  yuvarlak sanayi borusundan istenilen enlere  göre yarım daire şeklinde imal edilir. Sırayla kaplaması astar -izole malzemesi ve dış çadır malzemesi olarak düşünülmüştür. İzolesiz olarak da kullanılabilmektedir. İstenilecek özellik ve ebada göre çadırın içersine ara bölme yapılarak çok amaçlı olarak kullanılabilir(mutfak, yemekhane, soyunma bölümü vs.)  fermuar veya profil kapı, pencere, havalandırma sistemi uygulanmaktadır. Renkler genellikle mavi, beyaz ve gri olarak yapılır. Beyaz renk önerilir sebebi ise güneş ışınlarını kestiği ve aydınlık bir görünüm verdiği için tercih sebebidir.  Çadırın içerisinde ısınma amaçlı soba bacası bulunmaktadır. Kurulum aşamasında zeminin düz olması gerekmektedir. Rüzgâr yönü gövde kısmına denk getirilerek  rüzgar dan en az şekilde etkilenmesini sağlanarak  montajının yapılması gerekmektedir.Çadırın havalanmaması için dış eteklerine toprak  dökülmesi şarttır.İstenilen sahaya rahatlıkla sökülüp monte edilmek suretiyle taşınabilir.

Kamp çadırı fiyatları da genişliğine ve yapımında kullanılan kumaşa göre değişkenlik göstermektedir. Kullanılan kumaşın kalınlığı ya da yapısı diyelim fiyat konusunda farklılık yaratacaktır. Bunun için http://www.denizlibranda.com adresinden fiyat konusunda bilgi alabilmeniz mümkündür. Buradan bulduğunuz irtibat numaraları ile telefonda birebir konuşarak fiyat alabilmeniz mümkündür Ayrıca bu site üzerinden alışveriş yapma imkânı da bulabileceksiniz. Fiyatlarda kredi kartı üzerinden taksit uygulanmaktadır. Birçok farklı model ve renk konusunda çok çeşitli tercih yapabilmek mümkün. Sitemizdeki sipariş formunu doldurarak sizin için gerekli olan ürünün siparişini buradan verebileceksiniz. Çadırın küçüklüğü ve büyüklüğüne göre bu fiyat farklı olacaktır. Ayrıca çadırın ön kısmında gölgelik olması da fiyat konusunda farklılık yaratabilecektir. Bu gölgelik sayesinden dışarıda da zaman geçirebilirsiniz. Çadırın ön kısmında da güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Uzun süreli olarak piknik alanları, deniz kıyıları ve dağlık bölgelerde konaklama amacıyla kullanılan çadır sistemleridir. İçlerinde odaları mevcut olan kamp çadırlarımız bilhassa yaz aylarında oldukça fazla rağbet görmektedir. Tabanlarında nem geçirmesini önleyecek malzeme kullanılmış olmakla beraber, kamp çadırlarımıza özel olarak dikişli brandalar da kullanmaktayız. Bu tip çadırlarımızda pencere uygulaması mevcuttur. Hava sirkülasyonu sağlayan bir yapıda ve ışık alan bir özelliğe sahiptir.

BAL SAĞIM ÇADIRIMIZDA TEKNİK ÖZELLİKLER 

Beş direkle dikdörtgen prizma, sekiz direkle üçgen prizma görünümündedir. Direkler özel olarak üretilmektedir ve alüminyum profil malzeme kullanılmaktadır. Direkler galvaniz kaplamadır.

Pergola Sistemi için özel olarak saç vida primler paslanmaz özellikteki malzemeler ile kullanılır. 90 km hızda esen rüzgara ve 30 cm kalınlığında ki kara dayanacak şekilde üretilmektedir. Her türlü iklim şartları göz önünde bulundurularak kaliteli malzeme kullanılmakta ve tercihleriniz göz önünde bulundurulmaktadır.

Çok uzun zamandır kullanılan keçi kılı çadırlar birbirinden değerli bir çok özellik barındırıyor. Keçi kılı çadırın başlıca özellikleri şöyle:
 
Kıl çadır (kara çadır) keçinin üzerindeki doğal kılından yapılır.
Kıl çadırı otağ çadırı olarak kurulabilir.
Kıl çadırları sıcağı engeller (Yaz sıcağında çadır ipleri genleşerek uzar bu da çadırın hava almasını sağlar).
Kıl çadırları soğuğu da önler (Kışın da tam tersi olarak, keçi kılı ipler çekilir ve gözenekleri kapatarak çadır içine soğuk hava girmesini önler).
Yörük çadırı farklı desenlerde imal edilebilir.
Kıl Çadır otantik bir dekor sunar bu da insanların ilgisini çekmektedir.
Kıl Çadırı üzerindeki dokusu sayesinde, akrep yılan gibi hayvanları kendisinden uzak tutar.
Kıl çadırı (yörük çadır) kültürümüzün bir parçasıdır.
Kıl çadırı özellikle gölgelenme amaçlı kullanılır.
Kıl çadırları kafe ve restoran açmak isteyenler için fiyat olarak en makul mekan açma sistemlerinden birisidir.

Bunun için size net bir fiyat vermek gerçekten isterdik piyasada fiyat vererek çalışan firmalar metrekare fiyatı vermektedir. Fakat bu anlamda sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bu ürün metrekaresi küçüldükçe fiyatı artan bir üründür. Alanda kullanılacak profil ve motor sayısına bağlı olarak fiyatlar değişmektedir. 2 motor kullanılması gereken yerde 1 motor kullanılması size ileride sorunlar açacaktır. Fiyatlarımızı kaba taslak olarak almak için iletişime geçebilirsiniz. Net fiyatı yer keşfinde alabilirsiniz.Bu ürünü sizde uzun yıllar kullanmak istiyorsanız kaliteli ürün,kaliteli işçilik ilkelerini ön planda tutmanızı öneriyoruz.

Pergola Tente Sitemleri kusursuz kumaşları ve yüksek teknoloji PVC yapılarıyla her türlü hava koşuluna dayanıklıdır.

 

Mafsallı tentenin saçak yerine resimde görüldüğü gibi bir profil koyularak tente toplandığında bu profilin bir kaset gibi tente kumaşını saklayacak şekilde kapanmasından bu ismi almıştır.

Tente kumaşını profil içersine sıkıştırmak suretiyle açılan mafsallar yardımıyla, bu profilin kasetin üzerine kapanarak tente kumaşını gizlemesinden ötürü kasetli tente modeli diye adlandırılır.

En büyük avantajı tente kumaşını profil kasetin içinde saklaması sayesinde kumaşın uzun ömürlü olmasını sağlar. Fakat bazen bu dejavantaj da sağlayabilmektedir. Çünkü ıslak bir şekilde kapanmış tente kapalı yerde kurumaya maruz kalacağından koku, küf yapabilmekte hatta kumaşın birbirine yapışarak deformasyona uğramasına neden olabilmektedir.

Bu tür tente kullanmak görüntü bakımından derli toplu gözükmesinden ötürü tercih edilmekte fakat biraz dikkatli kullanım istemektedir. Tente kumaşı için bir kısıtlama söz konusu değildir. Piyasada çok farklı şekillerde bulunmaktadır. Tentecinize bu konuda danışmanızı ve hangi tente modeline tentecinizin tavsiyeleri doğrultusunda karar vermenizi öneririz.

Tente sistemlerinin hazırlanışında kullanılan malzemeler sayesinde saatte 90 km hızla esen rüzgara ve 30 cm kalınlığındaki kara dayanıklıdır.
 
Rüzgara karşı dayanıklı
Kar birikmesine karşı dayanıklı
Yüksek ısıya dayanıklı
 

Kumaş Özellikleri;

·Alman üretimi, alev yürütmez ve % 100 su geçirmez mimari blackout membran kumaş, maksimum stabilite ve sıcaklık, nem ve kir direnci sağlıyor.

·Kumaş üretim teknolojisi ile eşit esneme özelliğine sahiptir .

·Akrilik üst kaplama, sonraki yıllar için temizlemeyi ve bakımı kolaylaştırır.

·Black-out kumaş 850 gr/m² gramajlı olup, üç katmanlı olarak üretilmiştir.

·Kumaş, su ve ışık geçirmeme özelliğine sahip olduğu gibi aynı zamanda alev yürümezdir.

·Standart olarak Krem, Beyaz ve Gri olarak üretilmektedir.

Özel kalıplarla üretimi yapılan tente çeşitleridir. Kapladığı alanda sabit olup ray sistmin üzerindeki rulmanların hareketi sayesinde açılıp kapandığı için raylı tente ismini almıştır. Çok farklı modellerde ve üretim elamanları kullanılarak imalatı mümkündür. Mesela metal aksamın üzeri ahşap kaplatılabilir. Kullanılacak metal ferforje yapılabilir. Fakat her imalatta olduğu gibi raylı tente imalatında da ekstralar fiyata olumsuz yansıyacaktır.

Kullanıldıkları alanlar genellikle kafe ve restaurantlardır. Veranda gibi bahçeye açılan mekanların kapatılması için kullanılırlar. Otomatik ve motorlu oluşları kullanım kolaylığı sağlar. İsteğe göre uzaktan kumandalı olarak imal edilebilirler. Ledli ışık sistemi ile aydınlatma sağlayabilirler. İsteğe göre farklı ışıklandırma opsiyonları da mevcuttur.

Raylı tente uygulamalarında sadece blackout tente kumaşı kullanılır. Bu nedenle su, kar ve güneş ışığı geçirmezler. Yangına karşı da alev yürümez özelliği taşırlar. Uygulanma şekli olarak sabit noktadan açık alana doğru uzatılan profiller yere sabitlenen dikmelere kaynatılarak karkası oluşturulabilir. Uygulama fotoğraflarından veya bizi arayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kış Bahçeleri için ideal.

Günümüzde Kafe ve Restaurantlarda sigara yasağı dolayısıyla sıkça karşılaştığımız tente modelidir. Yaz aylarında güneşten, kış aylarında ise yağmurdan ve kardan korunmak amacıyla tasarlanmıştır.

 

En zahmetsiz açıp-kapama.

Bir elektrik motoru yardımıyla tentenin açılıp kapanmasını sağlayan sistemlerdir. Aslında tüm otomatik tente sistemleri aynı zamanda motorlu olmak zorundadır. Motorlu veya otomatik tente olarak ayırmamızın nedeni; halk arasında iki söylemle de biliniyor olmasıdır. .

Motorlu tente için kullanılan motorun kalitesi, sistemin ömrü için doğrudan etkili bir seçim olacaktır. Motorun kalitesi kadar doğru montaj ve işçilikte tentenin ömrünü uzatacaktır.

Fakat unutulmamalıdır ki! Tenteninizin ömrünü birinci dereceden kullanılan tente kumaşının türü belirler. Kullanılan tente kumaşı ne kadar kaliteli ise tentenizin ömrü de o kadar uzun olacaktır.

Yine son olarak, sabit yani dekoratif tenteler hariç tüm tente modellerinde motorlu sistemler uygulanabilir.

Çevrenizde işyerleri ve bahçelerde en çok rastladığınız tente modelidir. Açılan kollar yani eklemler sayesinde bu isimle anılmaktadır.

Mafsallı sistem denilince aklınıza eklemli bir şey geliyor, ilk bakışta. Bu kısmen doğru. Fakat bu eklem iki dirseğin dışa doğru açılması olarak algılanmalıdır.

Maksimum üç metre öne ve altı metre genişliğe açılım yapılabilir. Bu bizim tavsiyemizdir. Mesafeler bir miktar daha artırılabilir. Fakat her artışın tentenin kumaşında potların olmasına ve sarkmalara neden olacağını unutmamak gerekir.

Elle çevirerek kapatılıp açılacağı gibi resimdeki gibi motorlu ve uzaktan kumandalı olarak da açılıp kapanabilir. Ülkemizde en yaygın kullanılan tente türüdür diyebiliriz. Pek fazla sıkıntı çıkarmamasına rağmen kullanılan malzemenin kalitesi ömrünü doğrudan etkiler.

Yeni bir Tente Modelidir. Motor yardımı ile açılıp kapanabilen istediğiniz noktaya kadar açılıp durdurulabilen su ve güneş gibi etkenlerden etkilenmeyen blackout kumaş olarak adlandırdığımız branda kumaştan imal edilen istenirse yanları şeffaf branda ile kapatılarak kış bahçesi olarak kullanılabilen bu şeffaf kısımda motorla kontrol edilebilen teknolojik ve akıllı tente modelimiz diyebiliriz.

Kamelya Kare Dikdörtgen Yuvarlak ve Kubbe Şeklinde Üretimi Yapılmaktadır.

Kamelyanın Kumaşı Akrilik Tente Kumaşı veya Diğer Seçenek ise Sık Dokunmuş (12/3 – 12/4 ) Pamuklu Kumaş Kullanılmalıdır Renk Seçenekleri Mevcuttur

Kamelyanın Kumaş Seçimini Yaptıktan Sonra Mutlaka Brandasını Yazın Takıp-Kışın Söküp Muhafaza Edilebilecek Şekilde İmalatını Yaptırın

Kamelyanın Etrafını ise Seçmiş Olduğunuz Kumaş veya Tül Perde ile Açıp-Kapatabileceğiniz Şekilde Olduğunda Kullanımı ve Görselliği Daha Şık Olur